Kahve Falı Rekoru

Kahve Falı Rekoru3.5 ayda 11.025 kişinin falına bakmayı hedefliyor.

Gece Mavisi Hakan, yedi aydır Guinness Rekorlar Kitabı' na girme hayali ile yatıp kalkıyor. 

Guinness için rekor denemesinde neler yapacaksın?
Bu, Dünyanın En İyi Medyumu alanında bir deneme olacak. 3.5 aylık süre içinde 11.025 kişinin falına bakmayı hedefliyorum. Gündüz 75 kişinin, geceleri de cep telefonu üzerinden 25 kişinin falına bakacağım. Yine her gün bir sanatçının stüdyo konuğu olarak falına bakacağım. Bu programda şarkı türkü olmayacak.

Cep telefonu ile fal nasıl olacak?
25 kişi için 25 ayrı fincan koyup arayanlara rakam söyleteceğiz. Söyledikleri bu şans numarasına göre de kahve fallarına bakacağım. Bu kişiler o günkü programın öncesinde arayanların arasından belirlenmiş olacak. Hatır için kimsenin numarasında kaydırma yapmayacağız.

Denemeye sponsor bulduktan ne kadar sonra başlayacaksın?
2-2.5 aylık bir tanıtım ve altyapının hazırlanması için gereken yaklaşık bir aylık süreyle birlikte 3.5 aylık bir hazırlık sürecinin ardından taksimetrenin karşısına oturacağım.

Ne gibi hazırlıklar gerekiyor?
Öncelikle çok iyi konsantre olmak ve yaşanacak 3.5 aya gerek psikolojik, gerek beden ve gerekse ruh yapısı olarak hazırlanmak gerekiyor. Günde 2-2.5 saatlik aktivite, yemek ve uyku ile geçecek önemli bir süre söz konusu. Yine organizasyonun dört dörtlük olması gerekiyor. Organizasyondaki bir hata senin konsantrasyonunu dağıtırsa bir anlamı kalmaz.


Senin daha önce Nepal'de yaşadığın ilginç bir rekor deneyimin var...
Tarot, astroloji ve falcılık alanında 55 seminer ve 63 konferans sonucu 1992 yılında Nepal'de dünyanın en iyi medyum ve falcılarının yer aldığı Büyük Seminer'de konuşmacı olarak yer almıştım. Orada Türk kahvesi ve kahve falının nasıl bakıldığı 3500 kişiye 4 gün süreyle hiç aralıksız anlatılıp uygulanışıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandım. Ancak sayıyı 5000 kişi, süreyi de 7 gün olarak bildirdiğimiz için bu rekor tescil edilmedi. Aptallığımızdan. Biz diyoruz ki 3 bin 500 az oldu; meğer 350'yi tamamlayan yokmuş. 11.025 kişi ile bu rekor konusuna noktayı koymak istiyorum.


>>> Yorumlar
   Etiketler
   Kahve Falı - Kahve - Kahve Rekorları - Guinness